Aizsardzības ministrs piedalīsies Mores kauju atceres pasākumos

26.09.2019
Pasākumi
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 27. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Zemessardzes Štāba priekšnieks pulkvežleitnants Viesturs Bubucis piedalīsies Otrā pasaules kara Mores kauju 75. gadskārtas atceres pasākumos Siguldas novada Mores pagastā.

Piemiņas pasākumi sāksies plkst. 12.00 ar svētbrīdi Latviešu leģionāru brāļu kapos pie Roznēnu ozola, godinot kaujās kritušos karavīrus. 

Savukārt plkst. 14.00 notiks atceres pasākums Mores kauju piemiņas parkā. Pasākuma muzikālo noformējumu nodrošinās Zemessardzes orķestris diriģenta kapteiņa Anda Kareļa vadībā, Latvijas Nacionālo karavīru biedrības koris “Tēvija” un folkloras kopa „Vilkači”. 

Pasākuma noslēgumā klātesošie noliks ziedus pie piemiņas sienas un Mores kauju varoņa, pirmās rotas komandiera virsleitnanta Rolanda Kovtuņenko piemiņas zīmes. 

Pēc tam notiks saviesīga pēcpusdiena pie atmiņu ugunskura, baudot līdzpaņemto mielastu, kā arī Latviešu virsnieku apvienības un Zemessardzes 27. kājnieku bataljona sarūpētās pusdienas no lauka virtuves.

No plkst. 13.00 pie Mores kauju piemiņas parka Jaunsardzes un Zemessardzes teltīs norisināsies aktivitātes skolēniem, piedāvājot iespēju uzzināt par Jaunsardzes kustību, piedalīties jaunsargu aktivitātēs, kā arī apskatīt Zemessardzes ekipējumu un militāro tehniku.

Tāpat pasākuma apmeklētāji Mores kauju muzejā visas dienas garumā būs aicināti apskatīt kauju ekspozīciju.

Otrā pasaules kara laikā – 1944. gada septembra beigās – Morē norisinājās vienas no sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā starp Padomju armiju un latviešu leģiona karavīriem, kas bija iesaukti vācu armijā. Latviešu leģiona karavīri, cīnoties savā zemē pret desmitkārtīgu pārspēku, divas nedēļas aizturēja šai Siguldas aizsardzības līnijā Padomju armijas virzību uz Rīgu. Tas ietekmēja turpmākos vēsturiskos notikumus.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv