Aizsardzības ministrs reģionālajā vizītē apmeklēs Gulbeni

Pasākumi
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 13.jūnijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks dosies reģionālajā vizītē uz Gulbeni, kur apmeklēs Zemessardzes 25.kājnieku bataljonu.

Aizsardzības ministrs tiksies ar Zemessardzes 25.kājnieku bataljona komandieri pulkvežleitnantu Ģirtu Pintānu un pārrunās aktuālos bataljona jautājumus, kā arī apskatīs bataljona infrastruktūru. Vizītes laikā ministrs arī apmeklēs Galgauskas mācību teritoriju.

Reģionālās vizītes turpinājumā, 14.jūnijā, aizsardzības ministrs piedalīsies Zemessardzes 25.kājnieku bataljona Madonas rotas atbalsta punkta svinīgajā atklāšanā. Jaunais bataljona Madonas rotas atbalsta punkts palīdzēs efektīvāk pildīt tā administratīvās funkcijas un piesaistīt jaunus zemessargus. Tāpat rotas atbalsta punkts tiks izmantots ekipējuma uzglabāšanai.

Tāpat 14.jūnijā plkst.14.30 aizsardzības nozares vadība piedalīsies Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres pasākumā Gulbenes dzelzceļa stacijas laukumā un Litenes kapos.

Zemessardzes 25.kājnieku bataljons ir dibināts 1991.gada 17.okobrī, bet 2002.gadā tas tika apvienots ar 26.kājnieku bataljonu. Zemessardzes 25.kājnieku bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas un iemaņas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām.

Zemessardzes 25.kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Gulbenes, Madonas, Cesvaines un Lubānas novadi.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv