Aizsardzības ministrs tiekas ar Nacionālo bruņoto spēku kapelāniem

13.10.2021
Latvijā
Pasākumi
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 13. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Nacionālo bruņoto spēku kapelāniem, lai pārrunātu karavīru un zemessargu garīgās aprūpes jautājumus, ņemot vērā aktuālos drošības izaicinājumus. 

“Bruņoto spēku kapelānu uzdevums ir ciešā sadarbībā ar vienību komandieriem sekmēt, lai karavīri un zemessargi, rūpējoties par Latvijas drošību, būtu ne tikai ārēji sagatavoti, bet arī iekšēji stipri. Kapelānu atbalsts var būt ļoti nozīmīgs, stiprinot bruņotos spēkus cīņā ar hibrīdo apdraudējumu, tostarp, iesaistoties situācijas stabilizēšanā uz Latvijas - Baltkrievijas robežas,” tiekoties ar bruņoto spēku kapelāniem, uzsvēra A. Pabriks.  

Jau vēstīts, ka Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo imigrāciju uz Latvijas - Baltkrievijas robežas.

Patlaban Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienestu veido 16 kapelāni, kas pārstāv Latvijas tradicionālās kristīgās konfesijas un nodrošina garīgo aprūpi Latvijas profesionālā dienesta karavīriem gan pildot dienesta pienākumus Latvijā, gan atrodoties starptautiskajās operācijās.

Ieskaitot Zemessardzes vienības, kuru kapelāni sniedz garīgo atbalstu zemessargiem, Nacionālajos bruņotajos spēkos kopumā pašlaik kalpo un dien  vairāk nekā 30 kapelānu. 

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienesta darbu vada virskapelāns, un šo amatu kopš šī gada 12. jūlija ieņem kapteine Estere Tumoviča.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv