Aizsardzības ministrs tiksies ar ASV Kongresa pārstāvjiem

04.11.2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 6. novembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks vizītē uzņems ASV kongresmeņus Filemonu Velu (Filemon Vela) un Nīlu Danu (Neal Dunn), lai apspriestu Latvijas un reģionālos drošības jautājumus, abu valstu divpusējo sadarbību, kā arī sadarbību NATO ietvaros.

Kongresmenis F. Vela, pārstāvot Teksasas štatu, strādā Bruņoto dienestu komitejā, kuras kompetencē ir ASV aizsardzības politika un notiekošās militārās operācijas, Aizsardzības ministrijas un Enerģētikas departamenta darba organizēšana, kā arī narkotiku apkarošanas programmas. Savukārt N. Dans strādā Kongresa Veterānu lietu komitejā un Lauksaimniecības komitejā.

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Kopš 2014. gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

Pērn Latvija un ASV parakstīja starpvaldību līgumu par četru jaunu helikopteru UH-60M “Black Hawk” iegādi, kas ir svarīgi ne tikai bruņoto spēku uzdevumu veikšanai, bet arī civilo funkciju nodrošināšanai. Helikopteru UH-60M “Black Hawk” ieviešana Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā ļaus turpināt ciešo sadarbību gan ar ASV bruņotajiem spēkiem, gan Mičiganas Nacionālo gvardi.

Sadarbība starp Latviju un Mičiganas Nacionālo gvardi veiksmīgi turpinās vairāk nekā 25 gadus, un tā ir sniegusi būtisku ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus.

Tāpat ASV sniegusi atbalstu Latvijai dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros, piegādājot Nacionālo bruņoto spēku attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv