Aizsardzības ministrs tiksies ar ASV un Norvēģijas tirdzniecības kameru pārstāvjiem

21.05.2021
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 24. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiešsaistē tiksies ar ASV un Norvēģijas tirdzniecības kameru pārstāvjiem, lai pārrunātu ģeopolitisko situāciju, kā arī sadarbību drošības un aizsardzības jomā. 

Tiešsaistes sanāksmē piedalīsies arī ASV un Norvēģijas diplomātiskā korpusa pārstāvji un uzņēmēji, kuri investē Latvijas tautsaimniecībā un vēlas sniegt savu ieguldījumu drošības stiprināšanā. 

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā pārstāv vairāk nekā 150 biedrus, un tās mērķi ir veicināt tirdzniecību, investīcijas un partnerību starp ASV un Latviju, kalpot par zināšanu apmaiņas platformu biedriem un partneriem, kā arī stiprināt uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Organizācijas prioritātes ir transatlantisko saišu stiprināšana, cilvēkkapitāla attīstība un labas korporatīvās pārvaldības veicināšana Latvijas uzņēmējdarbības vidē.

Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā kodolu veido gandrīz 100 Norvēģijas kapitāla uzņēmumi, organizācijas un personas, kuras ir ieinteresētas veidot un stiprināt ilgtermiņa ekonomiskās saites starp Norvēģiju un Latviju.

Latvija sadarbojas ar ASV un Norvēģiju NATO, kā arī citos daudzpusējos un divpusējos formātos, kuru mērķis ir aizsardzības stiprināšana. 

Latvija un ASV īsteno dažādus politiskās un militārās sadarbības projektus, tostarp, abu valstu karavīri regulāri piedalās kopīgās militārajās mācībās. Kopš 2014. gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

Lai stiprinātu reģionālo drošību un sekmētu bruņoto spēku savietojamību, militārajās mācībās kopīgi piedalās arī Latvijas un Norvēģijas karavīri. Tāpat Latvija un Norvēģija ir neformāla sadarbības foruma Ziemeļu grupas dalībvalstis. Ziemeļu grupā sadarbojas Ziemeļvalstis, Baltijas valstis, Vācija, Polija, Nīderlande, Islande un Lielbritānija ar mērķi attīstīt kopīgus projektus aizsardzības jomā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv