Aizsardzības ministrs tiksies ar Čehijas vēstnieku

07.02.2024
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Ceturtdien, 8. februārī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds tiksies ar Čehijas Republikas vēstnieku Latvijā Martinu Viteku (Martin Vítek), lai apspriestu divpusējo sadarbību.

Čehiju un Latviju vieno kopīgs skatījums uz ģeopolitisko situāciju un izaicinājumiem drošības jomā, kā arī atbalstu Ukrainai. Abu valstu amatpersonas apspriedīs aktuālo drošības situāciju un veicamos priekšdarbus, gatavojoties šī gada NATO samitam Vašingtonā, kā arī dronu koalīcijas aktualitātes.

Čehija turpina sniegt ieguldījumu NATO atturēšanas un aizsardzības stiprināšanā, piedaloties gan Kanādas vadītajā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā, gan atbalstot NATO gaisa telpas patrulēšanas misiju virs Baltijas valstīm.

Čehija ir viena no dalībvalstīm Kanādas vadītajā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā, ko veido vairāk nekā 1700 karavīru no 11 valstīm – Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas. 

Vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros tika apstiprināta NATO samitā Varšavā 2016. gada jūlijā, šādi demonstrējot alianses vienotību un apņemšanos aizsargāt NATO dalībvalstis pret iespējamu agresoru.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Artūrs Danga
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Arturs.Danga@mod.gov.lv