Aizsardzības ministrs tiksies ar Kanādas vēstnieku Latvijā

04.07.2018
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 5.jūlijā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tiksies ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Alēnu Osēru (Alain Hausser), kurš ieradīsies atvadu vizītē, lai pārrunātu Latvijas un Kanādas līdzšinējo sadarbību aizsardzības jomā, reģionālās un globālās drošības aktualitātes, kā arī tuvākajā laikā paredzētās augsta līmeņa Kanādas amatpersonu vizītes Latvijā. 

 

A. Osērs darbam Latvijā tika akreditēts 2015. gada februārī. 

 

Kanāda ir viena no galvenajām Latvijas partnervalstīm drošības un aizsardzības jomā un ir uzņēmusies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā daudznacionālās kaujas grupas vadību. 

 

Daudznacionālo kaujas grupu veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

 

Šogad NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu ir papildinājuši 60 karavīri no Čehijas bruņoto spēku 71. Mehanizētā bataljona mīnmetēju vada, vairāku veidu Čehijas bruņoto spēku tehnikas vienības, un 152 Slovākijas bruņoto spēku karavīri, kā arī vairāku veidu Slovākijas bruņoto spēku tehnikas vienības. 

 

Informāciju sagatavoja:
Majore Mairita Senkevicina
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv