Aizsardzības ministrs tiksies ar Kanādas vēstnieku Latvijā

27.03.2019
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 29. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Kanādas vēstnieku Latvijā Kevinu Reksu (Kevin Rex), lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītus jautājumus, kā arī starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. 

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē. 

Kanādas vēstnieku K. Reksu akreditēja darbam Latvijā  2018. gada 2. oktobrī.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv