Aizsardzības ministrs tiksies ar Polijas vēstnieci

Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 12. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Polijas vēstnieci Latvijā Moniku Mihališinu (Monika Michaliszyn), lai pārrunātu Latvijas un Polijas sadarbību aizsardzības jomā, ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītus jautājumus, kā arī Polijas iesaisti Latvijas Neatkarības kara simtgades pasākumos. 

Dalībai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Polija uz Latviju ir  nosūtījusi vienu tanku rotu ar atbalsta elementiem vairāk nekā 160 karavīru sastāvā, kā arī tankus MBT PT– 91.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Kopš šī gada janvāra Polijas Gaisa spēki rotācijas kārtībā veic NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā.

Šogad 12. martā Polijas atzīmēs 20. gadadienu kopš pievienošanās NATO.

Polijas vēstnieci M. Mihališinu darbam Latvijā akreditēja 2018. gada 4. septembrī. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv