Aizsardzības ministrs tiksies ar Spānijas vēstnieci Latvijā

Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 3. decembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tiksies ar jauno Spānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Susanu Margaritu Kamaru-Angulo (Susana Margarita Cámara Angulo), lai pārrunātu valstu līdzšinējo sadarbību aizsardzības jomā, reģionālās drošības aktualitātes, kā arī Spānijas dalību NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

S. M. Kamaru-Angulo darbam Latvijā tika akreditēta šī gada 21. novembrī.

Spānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus NATO daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā pilda vairāk nekā 300 Spānijas karavīru no mehanizētās kājnieku rotas. Spānija Latvijā izvietojusi arī bruņoto spēku tehniku, tajā skaitā tankus “Leopard”, kājnieku kaujas mašīnas “Pizarro”, atbalsta tehniku, kā arī inženieru un loģistikas tehniku.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.
            
Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv