Aizsardzības ministrs tiksies ar Turcijas vēstnieci

12.07.2021
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 13. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Turcijas vēstnieci Latvijā Gilsunu Erkulu (Gülsun Erkul), lai pārrunātu abu valstu turpmāko sadarbību aizsardzības jomā, tostarp Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā un militārās industrijas attīstībā.
Tāpat amatpersonas pārrunās reģionālās drošības aktualitātes, tostarp Krievijas un Baltkrievijas stratēģiskās militārās mācības “ZAPAD-21”.

Jau ziņots, ka aizsardzības ministram A Pabrikam apmeklējot Turciju šī gada jūnijā, abas valstis apņēmās stiprināt un padziļināt aizsardzības industrijas sadarbību, liekot kopīgus pamatus jaunu produktu pētniecības un attīstības sadarbībai, kā arī iegūstot piekļuvi jaunākajām Turcijas aizsardzības industrijas tehnoloģijām. 

Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā notiek arī militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Tāpat Latvijas un Turcijas bruņoto spēku karavīri kopā ar sabiedrotajiem piedalās dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā. Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām. Šo vienību iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai tā reaģētu uz dažādiem drošības izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm vai ārpus dalībvalstu robežām.

Turcija arī sniedz  ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, piedaloties NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanā. 6. jūlijā četri Turcijas Gaisa spēku iznīcinātāji F-16 no Bandirmas bāzes ieradās Malborkas gaisa spēku bāzē Polijā, kur uzturēsies līdz septembra vidum, lai sniegtu atbalstu NATO gaisa patrulēšanas operācijā. Šī ir otrā reize, kad Turcijas Gaisa spēki ar kaujas lidmašīnām piedalās patrulēšanas operācijā šajā reģionā, taču pirmā reize, kad atrodas Malborkas bāzē Polijā.

Turcijas vēstnieci G. Erkulu darbam Latvijā akreditēja 2018. gada 28. augustā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv