Aizsardzības ministrs uzturēsies darba vizītē Vācijā

Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 15. līdz 17. aprīlim aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzturēsies darba vizītē Berlīnē, Vācijā.

Vizītes laikā A. Pabriks tiksies ar Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen), lai pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī Eiropas Savienības un NATO aizsardzības politikas aktualitātes. 

Tāpat aizsardzības ministrs tiksies ar Vācijas Bundestāga Aizsardzības lietu pilnvaroto Hansu Peteru Bartelu (Hans - Peter Bartels), lai apspriestu abu valstu  aizsardzības sadarbības jautājumus. 

Vizītes ietvaros A. Pabriks arī piedalīsies Vācijas Aizsardzības ministrijas rīkotajā Lielajā vakara jundā, kas veltīta NATO Spēku virspavēlniekam Eiropā.

Vācijas bruņotie spēki sniedz nozīmīgu ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, tostarp vadot NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupu, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas jūras un piedaloties NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā, kā arī NATO 1. pastāvīgajā Jūras spēku grupā.

Vācijas karavīri regulāri piedalās kopīgās militārās mācībās Latvijā kopā ar Latvijas un citu sabiedroto valstu bruņoto spēku karavīriem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv