Aizsardzības nozares vadība pateiksies NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem par dienestu Latvijā

NATO
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 21. novembrī, plkst. 15.00 Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālmajors Ivo Mogiļnijs svinīgā ceremonijā pasniegs piemiņas monētas NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas kontingentu komandieriem, kuri tās nodos karavīriem, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā. 

“Esmu pagodināts sveikt NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīrus par viņu dienestu Latvijā un sniegto ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, apliecinot alianses solidaritāti un vienotību,” uzsver aizsardzības ministrs R. Bergmanis. 

Piemiņas monētu pasniegšanas ceremonijā piedalīsies arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Štāba priekšnieks pulkvežleitnants Igors Kļaviņš un Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieris  pulkvežleitnants Stīvs Makbets (Steve MacBeth).

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

 Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv