Aizsardzības un iekšlietu nozares vadība apmeklē žoga izbūvi uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju

28.09.2021
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 28. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks kopā ar iekšlietu ministri Mariju Golubevu un Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Gunti Pujātu apmeklēs Latvijas - Baltkrievijas robežu, lai apskatītu dzeloņstiepļu žoga izbūvi, ko  Nacionālo bruņoto spēku karavīri sākuši vakar.

24. septembrī Krāslavas novadā nogādāts Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinātais dzeloņstiepļu žogs. Savukārt 27. septembrī  Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Kaujas atbalsta bataljona karavīri sākuši žoga izbūvi Latvijas robežas aizsardzībai.

Jau ziņots, ka no 1. līdz 2. septembrim aizsardzības ministrs A. Pabriks Eiropas Savienības aizsardzības ministru neformālās laikā tikās ar Slovēnijas aizsardzības ministru Mateju Toninu (Matej Tonin), kurš pēc iepazīšanas ar aktuālo situāciju uz Latvijas austrumu robežas un Baltkrievijas izvērsto hibrīdoperāciju, izteica piedāvājumu no Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinājumā nodot piecus kilometrus garu dzeloņstiepļu žogu Latvijas robežas aizsardzībai.     

Šogad aprit 30 gadi kopš Latvijas un Slovēnijas diplomātisko attiecību nodibināšanas 1991. gada 30. septembrī.

Latvijas un Slovēnijas sadarbības pamatu aizsardzības jomā veido “Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Slovēnijas Republikas Aizsardzības ministrijas vienošanās par sadarbību aizsardzības jomā”, kas tika parakstīta 2002. gada 17. aprīlī.

Informāciju sagatavoja: 
Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv