Ar bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā” varēs iepazīties arī Elektroniskās deklarēšanas sistēmā

20.07.2020
Latvijā
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No rītdienas, 21. jūlija, informācija par Aizsardzības ministrijas sagatavoto bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā” būs pakāpeniski pieejama arī Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā https://eds.vid.gov.lv/, sniedzot iespēju ikvienam sistēmas lietotājam iegūt praktiskas zināšanas par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām.

Valsts ieņēmumu dienests ir viens no Aizsardzības ministrijas sadarbības partneriem, kas atsaucies aicinājumam kļūt par 72 stundu vēstnesi, publicējot saiti uz bukletu Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, lai ar tā saturu iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus. Tuvāko dienu laikā paziņojumus par bukleta pieejamību iedzīvotāji saņems arī uz savu Elektroniskās deklarēšanas sistēmā norādīto e-pasta adresi.

Jau ziņots, ka, sākot ar 3. jūniju, buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” ir elektroniski pieejams aizsardzības nozares ziņu portālā “Sargs.lv” www.sargs.lv/lv/tema/72stundas. Buklets pieejams trīs valodās – latviešu, krievu un angļu, lai tas būtu saprotams un nepastarpināti pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Bukleta mērķis ir sniegt praktiskās zināšanas ikvienam Latvijas iedzīvotājam par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām. Bukletā atrodami ieteikumi, piemēram, par to, kā salikt ārkārtas gadījumu somu, kādiem pārtikas produktiem un medikamentiem jābūt mājās un kā atpazīt atbildīgos valsts dienestus, kuri krīzes gadījumā veiks evakuāciju, sniegs medicīnisko palīdzību un atbildēs par sabiedrisko kārtību.

Bukleta simbols ir starptautiski atzītais standarts “72 stundas” jeb trīs diennaktis, kuru laikā iedzīvotājiem pašiem jāspēj nodrošināt sevi līdz brīdim, kad iesaistās atbildīgie dienesti. 

Bukletu Aizsardzības ministrija izstrādājusi ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju un Valsts robežsardzi, kā arī citiem sadarbības partneriem un nevalstiskajām organizācijām. Buklets sagatavots, ieviešot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā. 

Aizsardzības ministrija aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš iepazinies ar bukletu, parūpēties arī par saviem tuviniekiem un iepazīstināt ar to arī līdzcilvēkus – vecākus, vecvecākus, kaimiņus, kam nav iespēju piekļūt elektroniskajiem pakalpojumiem. Dalies ar iespaidiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturus #drošiirzināt, #72stundas, #esmugatavs72h un #sargslv !

Aizsardzības ministrija aicina arī ikvienu iestādi, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu sniegt ieguldījumu valsts aizsardzībā un kļūt par 72 stundu vēstnesi –  izplatīt šo bukletu elektroniski. Aicinājums ir  publicēts Aizsardzības ministrijas vietnē www.mod.gov.lv, un nepieciešams pieteikties uz e-pastu 72stundas@mod.gov.lv.

Iestādes, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kas bukletu izvietojušas savās vietnēs, aicinātas dalīties ar šo informāciju sociālo mediju kontos, lietojot tēmturi  #72hvēstnesis.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv