Ar kampaņu “Iemācies uzvarēt!” aicina pieteikties valsts aizsardzības dienesta vasaras iesaukumam

16.11.2023
Latvijā
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Ar kampaņu “Iemācies uzvarēt!” Aizsardzības ministrija aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 27 gadiem līdz 1. decembrim pieteikties valsts aizsardzības dienesta 2024. gada jūlija iesaukumam. 

Kampaņas “Iemācies uzvarēt!” laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties izaicinājumā Instagram un ar filtru TikTok noskaidrot, cik plašas karjeras iespējas ir militārajā nozarē. Jaunieši iepazīs pirmā valsts aizsardzības dienesta iesaukuma karavīru pieredzi un uzzinās to, kādus ieguvumus sniedz valsts aizsardzības dienests.

2024. gada jūlija iesaukums 11 mēnešu garumā tiks īstenots Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē militārajā bāzē “Ādaži”, kur pašlaik dien vairāk nekā 250 pirmā valsts aizsardzības dienesta iesaukuma karavīri. 

“Mani motivēja pieteikties iespēja dot savai valstij. Ir interesanti mācīties braukt ar haubicēm, taču es to daru tāpēc, lai sargātu savu valsti, kas ir katra vīrieša pienākums. Liels ieguvums ir arī disciplīna – tagad esmu pieradis pilnvērtīgi izmantot savu laiku. Tāpat ļoti liela vērtība ir mani biedri – ar lielu daļu no puišiem, ar kuriem šeit kopā dienam, noteikti paliksim draugi uz mūžu. Tā kā uzticies sev, savai valstij un piesakies dienestam!” aicina valsts aizsardzības dienesta karavīrs Krišjānis Kaļāns, kurš pašlaik dien militārajā bāzē “Ādaži”.  

“Es gribēju iepazīt karavīra dzīvi, atklāt jaunu jomu. Tagad esmu šeit, un viss ir augstākajā līmenī. Valsts aizsardzības dienests man ļauj pilnveidot savu fizisko sagatavotību un iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kas ir nepieciešamas, lai spētu aizsargāt savu valsti. Vienlaikus ir aizraujoši. Aicinu jauniešus pieņemt šo izaicinājumu un pieteikties dienestam, lai iemācītos uzvarēt,” mudina valsts aizsardzības dienesta karavīrs Markuss Eglītis. 

Piesakoties brīvprātīgi, karavīrs saņems ikmēneša kompensāciju 600 eiro apmērā, kas būs divreiz lielāka par kompensāciju iesauktajiem karavīriem, kuri saņems 300 eiro mēnesī. Savukārt, dienestu pabeidzot, tiks izmaksāta papildus kompensācija 1100 eiro apmērā. 

Vēl viena priekšrocība tiem valsts aizsardzības dienesta karavīriem, kas pieteikušies brīvprātīgi un pabeiguši valsts aizsardzības dienestu, būs iespēja iegūt bezmaksas koledžas līmeņa profesionālo augstāko izglītību vai bakalaura līmeņa augstāko izglītību valsts koledžā vai augstskolā, ja atbildīs augstskolas un studiju programmas uzņemšanas noteikumiem. 

Latvijas pilsoņi – vīrieši un sievietes – vecumā no 18 līdz līdz 27 gadiem aicināti brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta trešajam iesaukumam līdz 2023. gada 1. decembrim, elektroniski aizpildot pieteikumu anketu vienotajā rekrutēšanas platformā: www.klustikaravirs.lv/valsts-aizsardzibas-dienests

Jaunieši, kas būs pieteikušies valsts aizsardzības dienesta trešajam iesaukumam, dienestu uzsāks 2024. gada jūlijā, un šajā iesaukumā tiks uzņemti 480 valsts aizsardzības dienesta karavīri. 

Ar papildu jautājumiem par valsts aizsardzības dienestu var vērsties, sūtot e-pastu uz vad@klustikaravirs.lv vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 1827.
            
Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv 

Piesakies valsts aizsardzības dienestam!