Ārvalstu aizsardzības atašejus informē par drošības politikas aktualitātēm

09.10.2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 10. oktobrī, Aizsardzības ministrijā notika tikšanās ar Rīgas Aizsardzības atašeju asociācijas pārstāvjiem, lai ārvalstu aizsardzības atašejus informētu par drošības politikas aktualitātēm. 

Tāpat darbam Latvijā akreditētie ārvalstu atašeji šodien apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku  Nodrošinājuma pavēlniecību, lai iepazītos ar vienības uzdevumiem. 

Nodrošinājuma pavēlniecība ir izveidota 2001. gada 1.februārī ar mērķi radīt NATO prasībām atbilstošu Nacionālo bruņoto spēku nodrošinājuma sistēmu, centralizējot nodrošinājuma funkciju izpildi,  kā arī nodrošinājuma sistēmas, struktūras, darbības un ekipējuma savietojamību ar NATO, liekot uzsvaru uz Latvijas nacionālo resursu ekonomisku un mērķtiecīgu izmantošanu. Nodrošinājuma pavēlniecības galvenie uzdevumi ir Nacionālo bruņoto spēku vienību nodrošināšana ar uzdevumu izpildei nepieciešamajiem materiāli tehniskajiem līdzekļiem un visa veida pakalpojumiem. Nodrošinājuma pavēlniecības devīze ir “Mēs nodrošinām uzvaru”.

Rīgas aizsardzības atašeju asociācija ir visu Latvijā akreditēto atašeju organizācija. Organizācijas mērķis ir atbalstīt aizsardzības atašeju aktivitātes, sniegt informāciju asociācijas dalībniekiem par gaidāmajām aktivitātēm un notikumiem. Asociācija aktīvi sadarbojas un koordinē sadarbību ar Aizsardzības ministriju.

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv