ASV Latvijas valsts iestādēm dāvina individuālos aizsardzības līdzekļus Covid-19 izplatības ierobežošanai

24.07.2020
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 27. jūlijā, Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks ASV vēstniecībā Rīgā valdības vārdā saņems dāvinājumu, ko pasniegs  ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails (John Carwile) – 38 600 pāru vienreiz lietojamo cimdu un 2800 Latvijas uzņēmuma “R-Sektors” ražotos sejas vairogus.

ASV dāvinātos vienreiz lietojamos cimdus un sejas vairogus teju 26 000 eiro vērtībā saņems Latvijas valsts iestādes, kuru darbiniekiem ir tiešs un regulārs kontakts ar sabiedrību, tādējādi nodrošinot papildu aizsardzību, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. 
Individuālo aizsarglīdzekļu iegādi veica ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centru ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā Civilās sadarbības programmas ietvaros. 

Jau ziņots, ka maijā ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecība Eiropā sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā 3660 litrus uzņēmuma “AS Spodrība” ražotā roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļa uzdāvināja Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kā arī  1000 litrus AS “Spodrība” ražotā dezinfekcijas līdzekļa rokām un 22 500 pāru vienreiz lietojamo cimdu Izglītības ministrijai – drošai eksāmenu norisei Latvijas skolās. 

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs regulāri sadarbojas ar Latvijas valsts iestādēm, pašvaldībām, skolām, pansionātiem un bērnu namiem. Kopš 2007. gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Latvijā īstenojis vairāk nekā 46 Civilās sadarbības programmas projektus, kuru finansējums pārsniedz deviņus miljonus eiro. Projekti īstenoti sadarbībā ar vietējiem uzņēmumiem, tādējādi sekmējot Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Aizsardzības ministrija un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs saskaņā ar Ministru kabineta deleģējumu no 2. aprīļa līdz 9. jūnijam veica individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu centralizētos iepirkumus visu Latvijas valsts institūciju vajadzībām.  

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv