ASV vēstniecība Latvijai dāvina 27 500 medicīniskos izolācijas tērpus un kombinezonus

16.11.2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 16. novembrī, Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra noliktavā Rīgā, Biksēres ielā 6, ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails (John Carwile) Latvijas valdībai pasniedza individuālo aizsardzības līdzekļu dāvinājumu - 14 000 medicīniskos izolācijas tērpus un 13 500 kombinezonus.

“Globālās pandēmijas radītajos apstākļos sabiedroto sniegtais atbalsts ir būtisks, un mēs to ļoti augstu novērtējam. Šis dāvinājums ir kārtējais apliecinājums labajām attiecībām ar vienu no mūsu ciešākajiem stratēģiskajiem partneriem - ASV,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Dāvināto individuālo aizsardzības līdzekļu kopējā vērtība ir aptuveni 135 000 ASV dolāru. Covid-19 globālās pandēmijas ietekmē, tieši šo individuālo aizsardzības līdzekļu iegāde ir izaicinājums visās valstīs.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Civilās sadarbības programmas ietvaros sadarbojas arī ar citām valsts iestādēm, tostarp Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, reģionālajām pašvaldībām, skolām, pansionātiem, un bērnu namiem. Kopš 2007.gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir realizējis vairāk nekā 47 sadarbības projektus, kuru kopējais finansējums ir aptuveni 11 miljoni ASV dolāru. Projektu realizēšanai tiek piesaistīti Latvijas uzņēmumi, tādejādi veidojot tiešu ieguldījumu Latvijas ekonomikā.

Tāpat ASV vēstniecības Aizsardzības ministrijas sadarbības birojs iepriekš Latvijas valsts pārvaldes iestādēm ziedoja arī sejas maskas 75 000 dolāru apmērā, dezinfekcijas līdzekļus, sejas vairogus un medicīnas cimdus.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv