ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroja vadītājam pasniegs apbalvojumus par ieguldījumu nozares izaugsmē

23.07.2020
Starptautiskā sadarbība
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 24. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš ASV vēstniecības Latvijā Aizsardzības sadarbības biroja vadītājam pulkvežleitnantam Džošua Keizeram (Joshua Kaser) pasniegs apbalvojumus par ieguldījumu nozares izaugsmē.

Pulkvežleitnantam Dž. Keizeram tiks piešķirta aizsardzības ministra Goda zīme “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”, kā arī Nacionālo bruņoto spēku apbalvojums – 2. pakāpes Goda zīme “Par nopelniem”.

Pulkvežleitnants Dž. Keizers ir pildījis dienesta pienākumus Latvijā kopš 2017. gada, veicinot Latvijas un ASV sadarbību aizsardzības jomā. ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroja vadītājs ir būtiski veicinājis Latvijas un ASV militāro sadarbību, plānojot un koordinējot ASV militāro klātbūtni, ASV vienību dalību mācībās Latvijā, uzņemot augsta līmeņa ASV amatpersonas un militārpersonas, palielinot ASV drošības palīdzības apjomu Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstībai kā arī izrādījis personīgu iniciatīvu Latvijai būtisku jautājumu risināšanā un sekmējis komunikāciju starp abu valstu aizsardzības nozares pārstāvjiem.

Apbalvojums Goda zīme “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē” dibināts 2020. gadā, un to piešķir ar mērķi izteikt atzinības apliecinājumu personai par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē, kurš reprezentē nozares esošo sasniegumu novērtējumu ciešā sasaistē ar nākotnes attīstības ideju. Tāpat tas tiek piešķirts par realizētiem jauniem aizsardzības spēju projektiem, aizsardzības spēju pilnveidošanu, izrādīto iniciatīvu stiprināt un attīstīt aizsardzības nozari un tās spējas.

Savukārt Goda zīmi "Par nopelniem" piešķir kā pateicību Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku veterāniem, karavīriem, militāro vienību civilpersonām, citu valstu bruņoto spēku pārstāvjiem, organizāciju, iestāžu pārstāvjiem un civilpersonām par godprātīgu dienestu un ieguldījumu Sauszemes spēku attīstībā.

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Kopš 2014. gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs regulāri sadarbojas ar Latvijas valsts iestādēm, pašvaldībām, skolām, pansionātiem un bērnu namiem. Projekti īstenoti sadarbībā ar vietējiem uzņēmumiem, tādējādi sekmējot Latvijas tautsaimniecības attīstību.

2018. gadā Latvija un ASV parakstīja starpvaldību līgumu par četru jaunu helikopteru UH-60M “Black Hawk” iegādi, kas ir svarīgi ne tikai bruņoto spēku uzdevumu veikšanai, bet arī civilo funkciju nodrošināšanai. Helikopteru UH-60M “Black Hawk” ieviešana Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā ļaus turpināt ciešo sadarbību gan ar ASV bruņotajiem spēkiem, gan Mičiganas Nacionālo gvardi, kas veiksmīgi turpinās vairāk nekā 25 gadus, un ir sniegusi būtisku ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus.

Tāpat ASV ir sniegušas atbalstu Latvijai dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros, piegādājot Nacionālo bruņoto spēku attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv