Baltijas jūrā atrastas jau 25 mīnas

15.05.2009
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Starptautiskās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas operācijas MCOPLAT 09 laikā atrastas 25 mīnas, 16 krievu ražojuma mīnas, 2 vācu ražojuma, bet trīs-neatpazītas. Iznīcinātas 14 mīnas.

Irbes jūras šaurumā pašlaik tiek attīrīti kuģu ceļi no sprādzienbīstamiem objektiem, kas Baltijas jūras dzelmē atrodas kopš I un II Pasaules karu laikiem. Baltijas jūrā pie Latvijas krastiem, pēc aptuveniem aprēķiniem, atrodas aptuveni 10 000 šī bīstamā mantojuma. Pašlaik attīrītas 18 kvadrātjūdzes, laika apstākļi ir mīnu meklēšanai labvēlīgi.

Vakar Latvijas zivju resursu aģentūras vides speciālisti uz mīnu meklētāja M04 ”Imanta” varēja iepazīties ar Jūras spēku darbību šīs operācijas laikā. ”Imanta” konstatēja nelielu kuģa vraku pie Kolkas bākas un mīnas enkuru, kura iznīcināšana nebija nepieciešama un netika videi nodarīts kaitējums.


Informāciju sagatavojusi:
Iveta Kraule
Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece
Iveta.Kraule@navy.mil.lv; 67806080, 29251410