Baltijas valstu aizsardzības ministri Viļņā pārrunās aizsardzības sadarbības aktualitātes

Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

23. un 24. novembrī Viļņā, Lietuvā notiks Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās, kurā diskutēs par reģiona aktuālajiem aizsardzības un drošības jautājumiem.

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis (Raimundas Karoblis) un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) pārrunās 2019. gada Baltijas aizsardzības sadarbības prioritātes un kopīgo projektu virzību, reģionālās drošības aktualitātes, gatavošanos Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) 20. gadadienai, ar NATO paplašināto klātbūtni Baltijas valstīs saistītus jautājumus, Baltijas valstu trīspusējo sadarbību ar ASV, kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu sadarbību aizsardzības jomā.

Baltijas valstu aizsardzības ministri parakstīs arī Ministru komitejas sanāksmes kopīgo komunikē.

Tāpat ministri piedalīsies Lietuvas bruņoto spēku simtgades svinīgajos pasākumos – dievkalpojumā Viļņas katedrālē un militārajā parādē.

1991. gadā Baltijas padome pieņēma rezolūciju par kopīgas Baltijas valstu drošības koncepcijas izstrādi un 1992. gada 2. jūnijā Pērnavā, Igaunijā, Baltijas valstu aizsardzības ministri parakstīja vienošanās protokolu par Baltijas valstu Aizsardzības ministriju sadarbību kopējās drošības jomā. Sadarbība ļauj attīstīt valstu nacionālās aizsardzības struktūras, veicina efektīvāku spēju attīstību un izmantošanu, savietojamību ar sabiedrotajiem, kā arī nodrošina sekmīgāku sadarbību miera uzturēšanas un krīžu vadības operācijās.

Viens no Baltijas valstu sadarbības aizsardzības jomā formātiem ir Ministru komiteja, kuras sastāvā ir triju valstu aizsardzības ministri. Ik gadu viena no Baltijas valstīm ir Ministru komitejas prezidējošā valsts, un šogad tā ir Lietuva.

Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās tiek rīkotas divas reizes gadā. Šī gada pirmā tikšanās notika maijā, Klaipēdā, Lietuvā.

Informāciju sagatavoja:
Vita Briže 
AM Militāri publisko attiecību departamenta 
Preses nodaļas vecākā referente 
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv