Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministri apmeklēs militārās mācības “Namejs 2021”

09.09.2021
Aizsardzības politika
Latvijā
Pasākumi
Starptautiskā sadarbība
Militārās mācības
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 13. septembrī, vizītē Latvijā ieradīsies Igaunijas, Lietuvas un Polijas aizsardzības ministri, lai kopā ar Latvijas aizsardzības ministru Arti Pabriku apmeklētu Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militāro mācību “Namejs 2021” viesu dienu, kā arī apspriestu reģionālās drošības jautājumus.

Vizītes laikā trīs Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministri plkst. 14 apmeklēs Ādažu poligonu, kur notiks Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2021” paraugdemonstrējumi.

Savukārt no plkst. 14.30 līdz 15.00 aizsardzības ministri piedalīsies Latvijas Transatlantiskās organizācijas organizētajā diskusijā, kurā apspriedīs Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības “Zapad 2021”, hibrīdos apdraudējumus, kā arī NATO un ES dalībvalstu sadarbību Baltijas jūras reģionā. Diskusiju vadīs Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētāja Žaneta Ozoliņa.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācības “Namejs 2021”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Militāro mācību “Namejs 2021” scenārijs ir apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”, kā arī ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienību un štābu taktiskajām lauka mācībām hibrīdā kara draudu pārvarēšanai.

Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministri, septembra sākumā piedaloties Eiropas Savienības (ES) neformālajā aizsardzības ministru sanāksmē Slovēnijas pilsētā Brdo,  uzsvēra, ka Baltkrievijas režīma izvērstā hibrīdoperācija, spiežot migrantus mēģināt nelegāli iekļūt kaimiņvalstīs, apdraud ne tikai Baltijas reģionu, bet gan visu ES.

Aizsardzības ministri vienojās, ka notikumi uz Baltkrievijas robežas tikai stiprina jau tā ciešo sadarbību starp četrām valstīm. Turklāt Baltijas valstis un Polija ir cieši sadarbojušās ar citiem sabiedrotajiem un, ja situācija pasliktinātos, saglabā iespēju vajadzības gadījumā vērsties pie pārējiem ES un NATO sabiedrotajiem.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļus apmeklēt militāro mācību “Namejs 2021” viesu dienu, kurā piedalīsies trīs Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministri. Akreditētajiem žurnālistiem tiks nodrošināts transports no Aizsardzības ministrijas līdz Ādažu poligonam un atpakaļ.

Dalību pasākumā lūdzam pieteikt līdz 10. septembra plkst. 17, rakstot uz e-pastu prese@mod.gov.lv.

Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu. Ierodoties uz pasākumu nepieciešams ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 13. septembrī.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais eksperts
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv