Bruņoto spēku komandieris tiekas ar ES Militārās komitejas priekšsēdētāju

08.01.2015
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 8.janvārī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, uzturoties darba vizītē Briselē, tiksies ar Eiropas Savienības (ES) Militārās komitejas priekšsēdētāju ģenerāli Patriku Derusjē (Patrick De Rousiers) un vairākām citām ES un NATO amatpersonām.

 

Sarunā ar Militārās komitejas priekšsēdētāju, bruņoto spēku komandieris uzsvērs nestabilās drošības vides nozīmi, sākoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē, kā arī informēs par sagatavošanās gaitu ES Militārās komitejas izbraukuma sēdei, kas maija sākumā notiks Rīgā.

 

Ģenerālleitnants Raimonds Graube informēs Militārās komitejas priekšsēdētāju par Latvijas prioritātēm aizsardzības jomā, kā arī ieguldījumu ES kopējā drošībā un aizsardzībā, uzsverot, ka vairāk nekā 160 Latvijas karavīru 1.janvārī ir sākuši dežūru Zviedrijas vadītājā ES Kaujas grupā, kā arī turpina dalību ES apmācības misijā Mali un pretpirātisma operācijā „Atalanta” Somālijas piekrastē.

 

Bruņoto spēku komandieris tiksies arī ar ES dalībvalstu militārajiem pārstāvjiem. Pieņemšanā par godu Latvijas prezidentūrai ES Padomē, uzrunājot militāros pārstāvjus, ģenerālleitnants Raimonds Graube uzsvērs, ka ES pašreiz saskaras ar vairākiem stratēģiskiem izaicinājumiem drošības un aizsardzības jomā, tāpēc būtiska ir ne tikai ciešāka dalībvalstu militārā sadarbība, bet arī ES un NATO militārās sadarbības pilnveidošana, vienlaikus pastiprinot arī ES lomu globālo drošības jautājumu risināšanā.

 

Uzturoties Briselē, ģenerālleitnants Raimonds Graube tiksies arī ar Latvijas vēstnieku ES Politikas un drošības komitejā Andri Pelšu, Latvijas vēstnieku NATO Māri Riekstiņu un Latvijas pārstāvniecības NATO štābā personālsastāvu.

 

Informāciju sagatavojusi:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.
Tālrunis: 67335135, 26435189
E-pasts: prese@mod.gov.lv