Darbu sāk Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs

15.01.2021
Latvijā
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 2021. gada 1. janvāra darbu uzsācis Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrs (VALIC). Tā būs iestāde, kas meklē un rod modernus, efektīvus un uz karavīru vajadzībām balstītus loģistikas risinājumus. 

VALIC turpmāk veiks publiskos iepirkumus Aizsardzības ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu, kā arī Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, tai skaitā, arī iepirkumus Covid-19 pandēmijas ierobežošanai.

VALIC pamatfunkcijas

VALIC izveidots Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) strukturālās reorganizācijas rezultātā. Iepriekš VAMOIC atbildībā esošās materiāltehnisko līdzekļu iepirkuma funkcijas un uzsāktā nodrošinājuma reforma, tai skaitā izpildē esošie uzdevumi, nodoti VALIC. Tā uzdevums būs nodrošināt pilnu individuālā ekipējuma loģistikas cikla pārvaldību, no iegāžu plānošanas līdz materiāltehnisko līdzekļu utilizācijai. Savukārt VAMOIC turpmāk būs atbildīgs par aizsardzības infrastruktūras attīstību un pārvaldību. 

VALIC sākotnēji nodrošinās individuālā ekipējuma pilna dzīves cikla uzturēšanu profesionālā dienesta karavīriem, bet pakāpeniski 2021. un 2022. gada laikā pārņems Zemessardzes un Jaunsardzes apgādi, izveidojot septiņu reģionālo individuālā ekipējuma noliktavu tīklu visā valsts teritorijā: Rīgā, Ādažos Liepājā, Lielvārdē, Kuldīgā, Lūznavā un Alūksnē.

Kolektīvo materiāltehnisko līdzekļu aprite 2021. gadā notiks bez izmaiņām. Kolektīvā ekipējuma pilna apgādes cikla pārvaldību VALIC plāno uzsākt pārņemt ne agrāk kā 2022.-2023. gadā. Līdz tam tiks veikts esošā kolektīvā ekipējuma dzīves cikla audits, lai izveidotu maksimāli efektīvu pārvaldības modeli. 

Papildu aizsardzības resora iepirkumiem un individuālā ekipējuma dzīves cikla pārvaldībai, VALIC līdz 2023. gadam veiks arī COVID-19 pandēmijas apkarošanai nepieciešamo resursu iepirkumus un to uzglabāšanu visas valsts vajadzībām.

VALIC turpinās Aizsardzības ministrijas iesākto projektu par visu materiāltehnisko līdzekļu uzskaites datu sakārtošanu un sinhronizāciju resora ietvaros. Pašlaik ir noslēdzies pilotprojekts par individuālā ekipējuma atsevišķu pozīciju sakārtošanu, kam sekos visa individuālā ekipējuma datu sakārtošana 2021. gada ietvaros.  

Lai nodrošinātu funkciju izpildi, VAMOIC, Zemessardzes un Nodrošinājuma pavēlniecības reorganizācijas rezultātā VALIC tiks nodarbināti 138 darbinieki. Centrs izveidots atbilstoši Latvijas Republikas Ministru kabineta 2020. gada 24. novembra noteikumiem Nr. 705.

VALIC struktūra

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
E-pasts: prese@mod.gov.lv