Gaisa spēki svinīgi saņem divus Latvijā ražotos lidaparātus “Tarragon”

02.12.2022
Latvijā
Spēju attīstība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 2. decembrī, Ādažu lidlaukā aizsardzības ministrs Artis Pabriks apskatīja divas Nacionālo bruņoto spēku iegādātās Latvijas uzņēmuma SIA “Pelegrin” ražotās lidmašīnas “Tarragon”. 

“Pateicoties aizsardzības nozares un militārās industrijas sadarbībai, Latvijā atdzimusi ne tikai autobūve, bet arī lidmašīnu ražošana. Varam lepoties ar mūsu meistaru paveikto, ejot leģendārā konstruktora Kārļa Irbītes pēdās – jau tagad interesi par uzņēmuma ražotajiem modeļiem izrāda daudzas pasaules valstis!” uzsver A. Pabriks. 

No Ādažu lidlauka Gaisa spēku piloti ar lidmašīnām “Tarragon” veica lidojumu uz Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi, kur jaunie lidaparāti atradīsies pastāvīgi. 

Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē šodien notika lidmašīnu “Tarragon” svinīgā sagaidīšanas ceremonija, kurā piedalījās Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis, novēlot jaunajiem gaisa kuģiem labi kalpot Gaisa spēku uzdevumu izpildē,  uzturēt pilotu kvalifikāciju, kā arī sekmīgi atbalstīt sauszemes spēku operācijas.

Gaisa spēku rīcībā šie ir pirmie gaisa kuģi, kuri tiks izmantoti pilotu un apkalpes apmācībām, kā arī kvalifikācijas uzturēšanai un operacionālo uzdevumu nodrošināšanai.  

“Tarragon” ir divvietīga lidmašīna, kas var sasniegt ātrumu līdz 370 kilometriem stundā. Šie gaisa kuģi var lidot līdz pat līdz 3,5 kilometru augstumam. Lidaparātam ir ekonomiskas uzturēšanas izmaksas. Nosēšanās distance uz asfaltēta seguma ir 150 metri, bet pacelšanās minimums ir 225 metri.

Nacionālie bruņotie spēki pastāvīgi turpina Aviācijas bāzes attīstību, stiprinot Gaisa spēku kaujas spējas.

Aizsardzības ministrija prioritāri iesaista pašmāju uzņēmumus un pētniecības iestādes Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstības projektu īstenošanā, tādējādi sekmējot piegāžu drošību un Latvijas aizsardzības industrijas attīstību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja vietniece
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv