Ģenerālleitnants L. Kalniņš uzsāks Nacionālo bruņoto spēku komandiera otro pilnvaru termiņu

26.01.2021
Aizsardzības politika
Latvijā
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka rīt, 27. janvārī, ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsāks Nacionālo bruņoto spēku komandiera otro pilnvaru termiņu.

“Četru gadu laikā bruņotie spēki L. Kalniņa vadībā ir sasnieguši būtiskus mērķus, kā arī radīti priekšnosacījumi spēcīgai turpmākajai attīstībai. Novēlu L. Kalniņam turpināt godam pildīt dienesta pienākumus un esmu pārliecināts, ka mūsu karavīri un zemessargi vienmēr būs gatavi aizstāvēt Latvijas valsti,” pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

L. Kalniņš bruņotajos spēkos dienē kopš 1997. gada, un dienestu ir sācis Zemessardzes 51. bataljonā. 2003. gadā iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. No 2003. līdz 2005. gadam Leonīds Kalniņš dienējis Mācību vadības pavēlniecībā, no 2005. līdz 2009. gadam – Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā, savukārt no 2009. gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā 2011. gadā, dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā. No 2016. gada 26. augusta līdz brīdim, kad apstiprināts Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā, ieņēmis Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka, komandiera vietnieka amatu.

L. Kalniņš absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

L. Kalniņš Irākā 2006. gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks/multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

L. Kalniņš dzimis 1957. gada 13. februārī.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 14. pantu, Nacionālo bruņoto spēku komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma. Komandiera kandidātu Valsts prezidentam iesaka aizsardzības ministrs.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv