I. Mūrniece Kijivā tiekas ar Ukrainas aizsardzības ministru

18.01.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece šonedēļ darba vizītē apmeklēja Ukrainu, kur Kijivā tikās ar Ukrainas aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu (Oleksii Reznikov). Tikšanās laikā ministri detalizēti pārrunāja Latvijas jau sniegtā atbalsta efektivitāti un tuvākajā laikā plānotās militārā atbalsta piegādes Ukrainai.

“Sarunas laikā ar Ukrainas aizsardzības ministru apstiprināju nelokāmo Latvijas valdības un iedzīvotāju atbalstu Ukrainai šajā briesmīgajā karā. Jau tuvākajā laikā Ukrainai nosūtīsim jaunus militārā atbalsta sūtījumus – “Stinger” pretgaisa aizsardzības raķetes, helikopterus, ložmetējus ar munīciju un bezpilota lidaparātus. Arī šogad Latvija turpinās apmācīt dažāda līmeņa Ukrainas bruņoto spēku karavīrus. Plāns ir palielināt apmācību intensitāti un apmācīt vismaz divas reizes vairāk ukraiņu nekā to izdarījām 2022. gadā,” pēc tikšanās pauda I. Mūrniece.

Aizsardzības ministre arī atzina, ka visa pasaule apbrīno Ukrainas bruņoto spēku un civiliedzīvotāju drosmi un pašaizliedzību karā ar Krieviju. Tomēr, lai uzvarētu šajā cīņā, pasaulei ir ne tikai jāieklausās, ko saka Ukraina, bet jāsadzird Ukraina. “Mēs – Latvija ne tikai klausāmies, ko saka Ukrainas prezidents, aizsardzības ministrs un bruņotie spēki. Mēs sadzirdam to, ko Ukraina lūdz, lai varētu stāties pretī un uzvarēt agresoru. Un mēs rīkojamies,” uzsver Latvijas aizsardzības ministre.

Vizītes laikā aizsardzības ministre I. Mūrniece dažādos formātos tikās ar Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Ukrainas sauszemes spēku akadēmiju Ļvivā. 

Vizītes laikā aizsardzības ministre Kijivā tikās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku (Ruslan Stefanchuk). I. Mūrniece Saeimas priekšsēdētājas amatā daudzus gadus regulāri apmeklēja Ukrainu. Šajā laikā izveidota cieša Latvijas un Ukrainas parlamentu sadarbība, kas sekmīgi turpinās arī pēc 14. Saeimas apstiprināšanas.

Lai vienotos par turpmāko sabiedroto palīdzību Ukrainai, aizsardzības ministre piektdien, 20. janvārī, piedalīsies Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā, Vācijā.

Pirms tam I. Mūrniece Polijā tiksies ar aizsardzības ministru Marjušu Blaščaku (Mariusz Błaszczak), bet Tallinā plānota tikšanās ar Igaunijas aizsardzības ministru Hanno Pevkuru (Hanno Pevkur), Lietuvas aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku (Arvydas Anušauskas) un Apvienotās Karalistes aizsardzības ministru Benu Vollesu (Ben Wallace). Šo tikšanās mērķis ir pārrunāt ģeopolitisko situāciju un koordinēt atbalsta pasākumus Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju.

Plašāka informācija par I. Mūrnieces šīs nedēļas darba vizītēm un Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā pieņemtajiem lēmumiem aizsardzības ministre sniegs pēc atgriešanās Latvijā – pirmdien, 23. janvārī, preses konferencē Aizsardzības ministrijā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv