I. Mūrniece: Latvija turpinās sniegt Ukrainai visu iespējamo atbalstu

06.01.2023
Aizsardzības politika
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

“Krievijas iebrukums Ukrainā šī gada 24. februārī skaudri parādīja, ka Krievijas imperiālistiskā vēlme pakļaut, sabradāt un iznīcināt nav skarbas vēstures atmiņas. Tā ir tagadne. Tomēr Ukraina cīņā par savu savas tautas tiesībām pašiem lemt savu likteni nav viena. Latvija turpinās sniegt Ukrainai visu iespējamo atbalstu, lai uzvara šajā brutālajā karā tiktu izcīnīta pēc iespējas ātrāk, lai Ukrainas cilvēki varētu droši atgriezties savās mājās un uzsākt darbu pie savas valsts atjaunošanas,” tikšanās laikā ar  Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko) uzsvēra aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

No kara pirmās dienas Latvija sniedz Ukrainai visaptverošu politisko, militāro, finanšu un humāno palīdzību. Līdz šim Latvijas sniegtais atbalsts Ukrainai veido 0.93% no IKP jeb vairāk nekā 314 miljonus eiro. No šīs summas aptuveni 300 miljoni eiro veido Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai, bet pārējo summu – Latvijas sabiedrības saziedotie līdzekļi. Latvijas militāro atbalstu Ukrainai veido munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes “Stinger”, bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas karavīriem u.c. preces.

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar organizāciju “Uzņēmēji mieram” īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

Tāpat ar Aizsardzības ministrijas atbalstu Ukrainā regulāri tiek nogādāta daudzveidīga humānā un medicīniskā palīdzība, kas tiek organizēta sadarbībā ar platformas “Ziedot.lv” un kustības “Uzņēmēji mieram” atbalstu.

Savukārt akcijā “Twitter konvojs” Ukrainas bruņoto spēku karavīriem ziedoti jau vairāk nekā 900 apvidus auto, lai uzvarētu kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv