Inovāciju programma NATO DIANA būtiski paplašina testēšanas centru un akseleratoru skaitu

14.03.2024
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Ceturtdien, 14. martā, NATO Aizsardzības Inovāciju Akseleratora Ziemeļatlantijas reģionam programmas valde (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic, DIANA) apstiprināja pirmā akseleratora no Latvijas – “UniLab Defence” – pievienošanos programmas akseleratoru tīklam.

“UniLab Defence” ir daļa no Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes izveidotā zinātņietilpīgo tehnoloģiju inkubatora “UniLab”. Latvijas akseleratoram tiks dota iespēja vadīt NATO DIANA akselerācijas programmu Latvijā un sniegt atbalstu Latvijas jaunuzņēmumu, kas izvēlēti piedalīties NATO DIANA akselerācijas programmā, tehnoloģiju attīstībā.

NATO DIANA programmas ietvaros turpmāk 28 sabiedroto valstīs darbosies 23 akseleratori un 182 testēšanas centri, kas būtiski palielinās spēju atbalstīt divējādas pielietojamības jaunuzņēmumus no visas Alianses, lai tie varētu attīstīt jaunās un transformējošās tehnoloģijas.

NATO DIANA akseleratori nodrošina augsta līmeņa programmu izstrādi tajā iesaistītajiem uzņēmumiem, savukārt testēšanas centru tīkls nodrošina piekļuvi vismodernākajām testēšanas iespējām visā Aliansē. 

Akseleratori un testēšanas centri ir pieejami NATO DIANA programmā iesaistītajiem uzņēmumiem, kā arī tiem uzņēmumiem, kurus programma atbalstīs nākotnē, sniedzot ekspertu konsultācijas un piekļuvi, lai pārbaudītu un izmēģinātu savas tehnoloģijas specializētā vidē.

Latvija NATO DIANA programmā iesaistās kopš 2022. gada jūnija, un tās mērķis ir sekmēt divējādas pielietojamības jaunuzņēmumu attīstību NATO dalībvalstīs, veicinot sadarbību starp inovatoriem, pētniekiem un gala lietotājiem. 

NATO DIANA programmā uzmanība tiek veltīta inovatoriem, kas piedāvā risinājumus kādā no jauno un transformējošo tehnoloģiju nozarēm, piemēram, mākslīgais intelekts, lielo datu apstrāde, kvantu tehnoloģijas, autonomija, biotehnoloģijas, jaunie materiāli un kosmoss.

Jau iepriekš ziņots, ka Latvijā atradīsies 5G testa centrs, kas nodarbosies ar 5G, mākslīgā intelekta un lielo datu apstrādes tehnoloģiju testēšanu. Tas praktiski atradīsies jau izveidotajā militārajā 5G testa vidē Ādažu militārajā bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv