Jūlijā Jūras spēki izglāba 32 cilvēkus

08.08.2006
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No š.g. 1. līdz 31. jūlijam Jūras spēku (JS) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrā (MRCC Rīga – Maritime Rescue Co-ordination Centre Rīga) ir reģistrēti 32 trauksmes signāli, 32 dzīvības ir izglābtas.

Glābšanas darbos piedalījās Jūras spēku krasta apsardzes kuģi KA 01 „Kristaps”, KA 07 „Ausma”, KA 09 „Klints”, KA 14 „Astra”, glābšanas laiva Rescue 3 un Rescue 4, kā arī Gaisa spēku meklēšanas un glābšanas helikopteri.

Jūlijā, Baltijas jūras Latvijas meklēšanas un glābšanas atbildības rajonā, vairākas cilvēku glābšanas operācijas notika vienlaicīgi. Palīdzība nelaimē nonākušajiem jūrā bija nepieciešama vairākumā Rīgas, Ventspils un Liepājas piekrastē.

Vasaras karstākajās dienās MRCC Rīga glābšanas koordinatori, JS kuģu komandas un GS helikopteru apkalpes locekļi meklēja pazudušus peldētājus, evakuēja cilvēkus no jahtām, sniedza kuģiem tehnisku palīdzību.


Informāciju sagatavojusi:
Vita Ļebedeva
Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta
Sabiedrisko attiecību virsniece