Kanādas ģenerālgubernatore viesojas Ādažu bāzē

23.12.2019
Aizsardzības politika
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Svētdien, 22. decembrī, Kanādas ģenerālgubernatore Žilija Pajeta (Julie Payette) un Kanādas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Džonatans Vānss (Jonathan H.Vance) viesojās Ādažu bāzē, kur tikās ar NATO paplašinātās kaujas grupas sastāvā esošajiem Kanādas karavīriem, lai apsveiktu tos Ziemassvētkos.

Ģenerālgubernatore Ž. Pajeta arī tikās ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, lai apspriestu reģionālos drošības jautājumus, kā arī abu valstu turpmāko divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Fotogalerija: “Aizsardzības ministrs tiekas ar Kanādas ģenerālgubernatori”

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv