Latvija paraksta nodomu vēstuli par sadarbību jūras mīnu jomā Baltijas jūrā

10.07.2024
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Trešdien, 10. jūlijā, NATO samita Vašingtonā laikā Latvija parakstīja nodomu vēstuli par sadarbību jūras mīnu jomā Baltijas jūrā.

“Esošie ģeopolitiskie izaicinājumi apliecina, ka jūras mīnām ir jābūt neatņemamai daļai no Latvijas teritoriālo ūdeņu un ekskluzīvās ekonomiskās zonas krasta aizsardzības un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir jāstiprina jūras mīnu izlikšanas spējas attīstība. Mūsu interesēs ir savstarpēji savietojamas jūras mīnu sistēmas izveide un attīstība starp sabiedrotajiem. Vācijas virzītā iniciatīva piedāvā iespēju virzīt kopēju standartizētu jūras mīnēšanas spēju attīstību Baltijas jūras reģionā,” uzsver aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Parakstītā nodomu vēstule apliecina desmit valstu – Latvijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas un Zviedrijas apņemšanos stiprināt sadarbību jūras mīnu izlikšanas jomā Baltijas jūrā. 

Parakstītā dokumenta mērķis ir stiprināt sadarbību jūras mīnu izlikšanas spēju attīstības jomā, t.sk. veidot sadarbību jūras mīnu iepirkumu organizēšanā, loģistikas risinājumu attīstībā, savstarpējas datu apmaiņas nodrošināšanā, apmācību organizēšanā, kā arī spējas tālākā attīstībā.

Jau ziņots, ka no 9. līdz 11. jūlijam Amerikas Savienotajās valstīs, Vašingtonā, notiek NATO samits, kurā dalībvalstu līderi pārrunā un pieņem būtiskus lēmumus alianses aizsardzības spēju stiprināšanai. 
 
Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv