Latvija piegādā Ukrainai sešas pašgājējhaubices “M109A5Oe”

16.08.2022
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka, saskaņā ar 28. jūlija Ministru kabineta ārkārtas sēdē lemto, Latvija piegādājusi Ukrainai sešas pašgājējhaubices “M109A5Oe” un to lietošanai nepieciešamo munīciju.

“Ukrainai atbalsts no pārējās Eiropas ir jāsaņem nepārtraukti. Šis ir efektīvs dāvinājums, jo, pateicoties sabiedroto līdz šim sniegtajam atbalstam, Ukrainas karavīri ar šīm iekārtām jau prot rīkoties un tās var izmantot aizsardzībai nekavējoties,” pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Par Latvijas veikto piegādi atzinību paudis arī Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs, mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādot, ka no Latvijas saņemtās sešas haubices “M109A5Oe” jau rāda rezultātus kaujas laukā un par nelokāmo atbalstu pateicies aizsardzības ministram A. Pabrikam un Latvijas tautai.

Pašgājējhaubices “M109A5Oe” šāviena attālums ir 22 kilometri ar standarta munīciju, savukārt ar uzlabotas darbības munīciju šāviena distances attālums ir 30 kilometri. Haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uguns uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju. 155mm pašgājējartilērijas sistēmā ir iebūvēta pusautomātiskā lādēšanas iekārta, inerciālā navigācijas sistēma, elektrosistēma un artilērijas uguns vadības sistēma.

Jau ziņots, ka Latvija ir viena no valstīm, kas Ukrainai sniegušas apjoma ziņā visnozīmīgāko atbalstu attiecībā pret iekšzemes kopproduktu. Latvija Ukrainai ir piegādājusi ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes “Stinger” vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā.

Savukārt, vakar, 15. augustā Latvijas Aizsardzības ministrija informēja par četru helikopteru – divu Mi-17 un divu Mi-2 piegādi Ukrainai.

Tāpat Latvija ir viena no Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalstīm, kuras apņēmušās palīdzēt Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju. Iepriekšējā Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme notika šī gada 11. augustā Kopenhāgenā, un tajā piedalījās daudzu pasaules valstu aizsardzības ministri, tostarp A. Pabriks.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais eksperts
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv