Latvijā viesosies Baltijas Aizsardzības koledžas Apvienotās pavēlniecības un ģenerālštāba kursa virsnieki

10.10.2019
Starptautiskā sadarbība
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 14. līdz 16. oktobrim , Latvijā viesosies Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Apvienotās pavēlniecības un ģenerālštāba kursa virsnieki, kuri tiksies ar Aizsardzības ministru Arti Pabriku, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātiem un citām amatpersonām.

Pirmdien, 14. oktobrī, virsnieki tiksies ar Saeimas Ārlietu komisijas , Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas pārstāvjiem.

Otrdien, 15. oktobrī, Baltijas Aizsardzības koledžas delegācija tiksies ar aizsardzības ministru A.Pabriku, Aizsardzības ministrijas politikas direktoru, valsts sekretāra vietnieku Jāni Karlsbergu, kā arī Ārlietu ministrijas politikas direktoru Jāni Mažeiku.

Savukārt trešdien, 16. oktobrī, virsnieki dosies uz Ādažu bāzi, kur tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas, kā ari daudznacionālās divīzijas štāba “Ziemeļi” pārstāvjiem.

Baltijas Aizsardzības koledžas ir profesionālās militārās izglītības iestāde, kuru pārvalda Igaunija, Latvija un Lietuva. Koledža dibināta 1999. gada 25. februārī Tartu, Igaunijā ar mērķi nodrošināt kopīgu virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo ierēdņu apmācību pēc vienotiem standartiem.

Koledžas galvenais uzdevums ir nodrošināt virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo civildienesta ierēdņu apmācību pēc vienotiem NATO mācību metodikas standartiem. Mācību procesu nodrošina eksperti no Baltijas un citām NATO un ES dalībvalstīm. Būtiska izglītības procesa sastāvdaļa ir daudznacionālā vide un izpratnes veicināšana par reģionālajiem un globālajiem ģeopolitiskajiem procesiem studentiem no NATO un ES, kā arī NATO partnervalstīm.

Koledžas komandanta amatu rotācijas kārtībā ik pēc trīs gadiem ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku augstākajiem virsniekiem. Pašreiz komandanta pienākumus pilda Latvijas bruņoto spēku pārstāvis ģenerālmajors Andis Dilāns.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393, 25617037
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv