Mājokļu atbalsta programmā karavīriem izsniegtas garantijas vairāk nekā 380 000 eiro apmērā

24.05.2023
Latvijā
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šī gada pirmajā ceturksnī ar Aizsardzības ministrijas un Attīstības finanšu institūcijas “Altum” kopīgi izveidotās mājokļa atbalsta programmas atbalstu banku aizdevumiem pirmās iemaksas veikšanai izsniegtas garantijas 34 karavīriem vairāk nekā 380 000 eiro apmērā. Tādējādi kopumā banku piešķirtie aizdevumi karavīriem mājokļa iegādei vai būvniecībai sasnieguši  vairāk nekā 3,1 miljonu eiro. 

“Patiess prieks par veiksmīgo Aizsardzības ministrijas un “Altum” sadarbību, kas  Latvijas armijas karavīriem dienesta laikā sniedz iespējas iegādāties savā īpašumā dzīvokli vai māju vai uzsākt mājokļa būvniecību. Šī programma ir būtisks atbalsta instruments, kas sekmē mūsu karavīru un viņu ģimeņu labklājību dienesta laikā,” uzsver aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

“”Altum” jau ilgstoši sniedz atbalstu iedzīvotājiem mājokļu iegādei, un kopējais atbalstīto klientu skaits jau tuvojas 30 tūkstošiem. Šo atbalsta programmu ietekme ir ļoti nozīmīga – jaunajos darījumos gandrīz puse no banku kredītiem mājokļiem ir izsniegti ar “Altum”  garantijām. Esam gandarīti šo iespēju sadarbībā ar bankām un Aizsardzības ministriju nodrošināt arī Nacionālo bruņoto spēku karavīriem,” norāda “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš. 

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija un “Altum” ir abpusēji vienojušās un kopš šī gada 5. janvāra izsniedz garantijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem banku aizdevumiem pirmās iemaksas veikšanai mājokļa iegādei vai tā būvniecībai, tādējādi nodrošinot karavīriem vienlīdzīgas iespējas saņemt kredītu mājokļa iegādei. 

Nacionālo bruņoto spēku karavīriem “Altum” atbalsta programmas ietvaros ir pieejami aizdevumi nekustamā īpašuma iegādei līdz 250 000 eiro ar garantijas termiņu līdz 10 gadiem. Savukārt garantijas apmērs ir līdz 25 % no aizdevuma pamatsummas – līdz 20 000 eiro apmērā. Tāpat garantiju karavīrs var saņemt atkārtoti, ja ir pagājuši trīs gadi no iepriekš piešķirtās garantijas un iepriekš piešķirtās garantijas saistības ir izbeigušās.

Karavīriem, kas vēlas saņemt hipotekāro aizdevumu, kurš nodrošināts ar “Altum” mājokļu garantiju, ir jāiesniedz pieteikums kādā no bankām, ar kurām “Altum” ir noslēgts sadarbības līgums. Pēc pieteikuma saņemšanas konkrētā banka pārliecināsies par atbilstību garantijas saņemšanas nosacījumiem, izvērtēs pieteikumu un lems par garantijas piesaisti. Tāpat banka sagatavos un iesniegs “Altum” garantijas pieteikumu.

Papildu informācija par mājokļu atbalstu Nacionālo bruņoto spēku karavīriem pieejama “Altum” tīmekļvietnē: www.altum.lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-atbalsts-nbs-karaviriem/

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv