Nacionālie bruņotie spēki nogādā humāno palīdzību Latvijas ģimenēm un senioriem

08.10.2020
Latvijā
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 9. oktobrī,  Nacionālo bruņoto spēku karavīri Rēzeknē nogādās Vācijas un Zviedrijas nevalstisko organizāciju sarūpēto humānās palīdzības sūtījumu, ko ar labdarības organizāciju starpniecību  saņems sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji –  trūcīgas, maznodrošinātas ģimenes un seniori. 

Humānās palīdzības sūtījums ietver pārtiku, apģērbu un apavus, ko Zemessardzes 3. Latgales brigāde nodos Latgales labdarības organizācijām izsniegšanai iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams materiāls atbalsts. 

Vācijas un Zviedrijas nevalstisko organizāciju ziedotā pārtika, apģērbi un apavi jau ir sasnieguši arī Kurzemi, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādei daļu humānās palīdzības sūtījuma septembrī nododot Kuldīgas un Skrundas novada pašvaldību Sociālajiem dienestiem, Turlavas Kultūras namam un Kuldīgas pilsētas pensionāru apvienībai, kas organizē humānās palīdzības izsniegšanu daudzbērnu ģimenēm un pensionāriem. 

Sadarbību ar Vācijas un Zviedrijas nevalstiskajām organizācijām koordinē Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests. 

Latvijas aizsardzības nozare sadarbībā ar Ārlietu ministriju arī regulāri organizē humānās palīdzības sniegšanu Austrumukrainai. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos. Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un to kopējais apjoms jau pārsniedz četrsimt tonnas.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests arī regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv