Nacionālie bruņotie spēki reģionos nogādā humāno palīdzību ģimenēm un senioriem

07.12.2020
Atbalsts sabiedrībai
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Decembrī Nacionālie bruņotie spēki vairākās Latvijas pašvaldībās nogādās Zviedrijas labdarības organizācijas “Erikshjälpen” sarūpēto humāno palīdzību, lai sniegtu atbalstu sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem –  trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm un senioriem.

“Jau tuvākajās dienās dosimies uz pilsētām un novadiem visos Latvijas reģionos, lai nogādātu Zviedrijas labdarības organizācijas sarūpēto apģērbu, kuru Latvijas pašvaldību sociālie dienesti un nevalstiskās organizācijas izsniegs tiem iedzīvotājiem, kuriem materiāls atbalsts nepieciešams visvairāk,” pauž Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš.

Humānā palīdzība, apģērbs dažādām sezonām, decembrī sasniegs Aknīstes, Bauskas, Balvu, Viļakas, Alūksnes, Rugāju, Gulbenes, Saldus, Brocēnu un Skrundas novadus, kur pašvaldību sociālie dienesti un nevalstiskās organizācijas sūtījumu nodos ģimenēm un senioriem.  
Jau ziņots, ka humānās palīdzības piegādi Latvijas pašvaldībām Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Zemessardzes vienībām uzsāka šoruden. 

Septembrī Vācijas un Zviedrijas nevalstisko organizāciju sarūpētās humānās palīdzības sūtījums, kas ietvēra pārtiku, apģērbu un apavus, sasniedza Kurzemi, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādei to nododot Kuldīgas un Skrundas novada pašvaldību Sociālajiem dienestiem, Turlavas Kultūras namam un Kuldīgas pilsētas pensionāru apvienībai, kas organizēja humānās palīdzības izsniegšanu daudzbērnu ģimenēm un pensionāriem.

Savukārt oktobrī Nacionālo bruņoto spēku karavīri humāno palīdzību nogādāja Rēzeknē, kur Zemessardzes 3. Latgales brigāde to nodeva Latgales labdarības organizācijām izsniegšanai iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams materiāls atbalsts.

Līdz šim Zviedrijas labdarības organizācijas “Erikshjälpen” ziedotais apģērbs nogādāts arī Apes, Baltinavas, Rugāju, Cesvaines un Madonas pašvaldību  Sociālajiem dienestiem, Alūksnes un Apes Fondam, Ogres sociālajam centram, Inčukalna novada iedzīvotāju padomei, Kuldīgas novada Rendas pagastā, kā arī Kandavas novada Matkules un Vānes pagastos izdalei trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm un senioriem. 
Sadarbību ar Vācijas un Zviedrijas nevalstiskajām organizācijām koordinē Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests. 

Latvijas aizsardzības nozare sadarbībā ar Ārlietu ministriju arī regulāri organizē humānās palīdzības sniegšanu Austrumukrainai. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos. Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un to kopējais apjoms jau pārsniedz četrsimt tonnas.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests arī regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv