Nacionālie bruņotie spēki saņem jauno personības novērtēšanas sistēmu

28.05.2020
Latvijā
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Ceturtdien, 28. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš saņems militārajiem psihologiem paredzētās jaunās datorizētas indivīda personības novērtēšanas sistēmas, kas izstrādātas sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti.

Jaunā personības novērtēšanas sistēma Nacionālo bruņoto spēku Psihologu dienesta militārajiem psihologiem dos iespēju ātrāk un precīzāk veikt Nacionālo bruņoto spēku personāla atlasi, kuras ietvaros ir svarīgi noteikt, vai kandidātam piemīt karavīra profesijai nepieciešamās personības iezīmes, kā arī izvērtēt karavīra piemērotību noteiktu uzdevumu veikšanai.  

Indivīda personības novērtēšanas sistēma ietver starptautiski pieņemtajām zinātniskajām normām atbilstošu, Latvijas kultūrvides specifikai pielāgotu personības testu (pantu kopu), kas ļaus novērtēt karavīru personības iezīmes un psihisko stāvokli.

2017. gadā Aizsardzības ministrija parakstīja līgumu ar Rīgas Stradiņa universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti par pētījuma veikšanu, kura mērķis ir izstrādāt modernu personības novērtēšanas sistēmu, kas tiks izmantota Nacionālo bruņoto spēku personāla atlasē un karavīru psihiskās veselības novērtēšanā.  

Nacionālo bruņoto spēku Psihologu dienestā ir apvienoti dažādu Nacionālo bruņoto spēku vienību un Psihodiagnostikas centra psihologi, kas nodarbojas ar konsultatīvo, apmācību, atlases un zinātniski-pētniecisko darbību. 

Psiholoģiskais atbalsts bruņotajos spēkos ir pasākumu sistēma, kas vērsta uz karavīru, viņu ģimenes locekļu, militāro vienību civilo darbinieku dažādu psiholoģisko grūtību prevenciju, atvieglošanu vai pārvarēšanu.

Psihologa galvenais uzdevums ir palīdzēt karavīram labāk orientēties sarežģītās dienesta un dzīves situācijās, rast izeju no tām, atklājot un izmantojot paša iekšējos resursus.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv