Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās divdesmito humānās palīdzības sūtījumu

01.07.2020
Militārās mācības
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šonedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri dosies uz Ukrainu, lai Austrumukrainā nogādātu jau divdesmito humānās palīdzības sūtījumu, kas būs paredzēts Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un militārajā konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

Šajā humānās palīdzības sūtījumā būs Zviedrijas ziedotās multifunkcionālās gultas un matrači slimnīcai Austrumukrainā, kā arī Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas ziedotie matrači bērnu vasaras nometnei. Sūtījums ietvers arī Latvijas iedzīvotāju, draudžu un uzņēmēju, kā arī Zviedrijas nevalstisko organizāciju ziedoto apģērbu un apavus pieaugušajiem un bērniem. 

Labdarības sūtījumu Latvijas aizsardzības nozares pārstāvji nogādās saņēmējiem Austrumukrainā sadarbībā ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem, Nacionālo gvardi un Ukrainas labdarības organizāciju “Šķirsts”. 

Latvijas aizsardzības nozare jau septīto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. 

Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. 

Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un to kopējais apjoms jau pārsniedz četrsimt tonnas. 

Aizsardzības nozare humānās palīdzības sūtījumus Ukrainā nogādā sadarbībā ar Ārlietu ministriju. 

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv