NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai pievienojušies karavīri no Melnkalnes

14.12.2018
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Īstenojot 2016. gadā NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu par daudznacionālu bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai pievienojušies astoņi Melnkalnes bruņoto spēku karavīri. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Melnkalne pievienojās NATO 2017. gada jūnijā, kļūstot par 29. alianses dalībvalsti.

Plašāka informācija par Melnkalnes bruņoto spēku karavīru nosūtīšanu uz Latviju pieejama Melnkalnes Aizsardzības ministrijas interneta vietnē: www.mod.gov.me/en/news/194734/The-Armed-Forces-of-Montenegro-Reconnaiss…;

Informāciju sagatavoja: 
Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv