Notiks pretmīnu operācijas Mcoplat 2009  plānošanas konference

26.01.2009
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Š.g. 27. un 28. janvārī Rīgā, Jūras spēku štābā, notiks starptautiskās pretmīnu operācijas "Mcoplat 2009" galvenā plānošanas konference. Tajā piedalīsies pārstāvji no Dānijas, Beļģijas, Itālijas ,Vācijas, Polijas , Somijas, Nato zemūdens pētījumu centra pārstāvji, BALTRON (Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras) un Latvijas pārstāvji.

Konferences gaitā tiks plānoti un apspriesti aktuāli administratīvie, apgādes un mīnu meklēšanas jautājumi saistībā ar maijā plānoto starptautisko pretmīnu operāciju "Mcoplat 2009". Mīnu meklēšanas un iznīcināšanas operācija norisināsies no 8.-23. maijam Latvijas teritoriālajos ūdeņos - Rīgas jūras līcī, Irbes jūras šaurumā un Baltijas jūrā. Operācijā piedalīsies kuģi no 5 valstīm un Baltron kuģis. Itālijas un Somijas pārstāvji piedalīsies štāba darbā .

Jāatzīmē, ka operācija Mcoplat Latvijā norisināsies jau septīto reizi. Septiņu mīnu meklēšanu un iznīcināšanas operāciju Mcoplat laikā pavisam atrasti un iznīcināti 185 sprādzienbīstamu objektu-mīnas , lādiņi, torpēdas u.c.

Šādas starptautiskas operācijas tiek organizētas ar mērķi uzlabot kuģošanas drošību un mazināt sprādzienbīstamu objektu atrašanos jūras dzelmē. Baltijas jūrā kopš I un II Pasaules kara joprojām atrodas ievērojams skaits sprādzienbīstamu objektu.

Pēdējā plānošanas konference plānota martā.


Informāciju sagatavojusi:
Iveta Kraule
Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece
67806080, 29251410;