Pabriks apmeklēs Zemessardzes 1. Rīgas brigādi

20.08.2020
Militārās mācības
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 21. augustā plkst.12 aizsardzības ministrs Artis Pabriks viesosies Zemessardzes 1. Rīgas brigādē, lai tiktos ar brigādes komandieri pulkvežleitnantu Aivaru Krjukovu un  apspriestu Nacionālo bruņoto spēku mācību cikla “Namejs 2020” gaitu. 

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020” no 15. augusta līdz 4. oktobrim norisinās visā Latvijas teritorijā, ar mērķi pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi, tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. 

Mācību cikla uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām,  Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras. 

Jau ziņots, ka “Namejs 2020” norisināsies divās fāzēs – augustā un septembra pirmajā pusē trenēs darbību hibrīdapdraudējuma apstākļos, savukārt septembra otrajā pusē un oktobra sākumā tiks izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs. 

Militāro mācību ciklā “Namejs 2020” piedalīsies Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, tostarp Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieki. 

Kopā mācībās piedalīsies aptuveni 7000 dalībnieku. 

Militāro mācību cikla aktīvā fāze norisināsies ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un piegulošajos novados, Ādažu, Sējas, Garkalnes, Carnikavas, Saulkrastu, Ķekavas, Iecavas, Baldones, Olaines, Bauskas, Ķeguma, Ozolnieku, Valkas, Smiltenes, Apes, Strenču, Valmieras, Liepājas, Skrundas, Ludzas, Aglonas un citos novados, kā arī Jelgavas, Kuldīgas, Dobeles, Ventspils, Aizkraukles, Jēkabpils, Preiļu, Daugavpils, Rēzeknes un citās pilsētās. 

Militāro mācību cikla uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv