Pabriks ar Latvijas vēstniekiem pārrunās drošības politikas aktualitātes

08.01.2022
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien,  10. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Latvijas vēstnieku ikgadējā sanāksmē, lai apspriestu aktuālos Latvijas un starptautiskās drošības politikas jautājumus.

Tikšanās laikā A. Pabriks ar vēstniekiem pārrunās Latvijas skatījumu uz aktuālo drošības situāciju, tostarp, Krievijas izvirzītajām prasībām pret NATO un ASV, Krievijas militārajām aktivitātēm pie Ukrainas robežas un Baltkrievijas atbalstīto nelegālo migrāciju uz Eiropas Savienības valstīm, izmantojot migrantus kā ieroci hibrīdkarā.

Apspriežamo jautājumu vidū būs arī Latvijas dalība starptautiskajās operācijās, dialogs ar sabiedrotajiem gan NATO un Eiropas Savienības ietvaros, gan veidojot divpusējo sadarbību ar ASV, Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas ietvarvalsti Kanādu un citām sabiedrotajām, kā arī partnervalstīm, ar kurām Latvija sadarbojas kopīgu aizsardzības politikas mērķu sasniegšanā. 

Tāpat aizsardzības ministrs vēstniekus iepazīstinās ar aktualitātēm aizsardzības nozares sadarbībā ar Latvijas uzņēmējiem, sasniegto Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju attīstībā un visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā, kas ietver arī valsts aizsardzības mācības apguvi skolās.

Jau ziņots, ka no 10. līdz 13. janvārim Rīgā notiks Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas vēstnieku ikgadējā sanāksme, lai pārrunātu ārlietu dienesta prioritātes un aktuālos uzdevumus.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv