Pabriks: ASV atbalsts Latvijai Covid-19 ierobežošanā ir patiesas solidaritātes apliecinājums

12.06.2020
Starptautiskā sadarbība
NATO
Latvijā
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 12. jūnijā, Latvijas Infektoloģijas centrā Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās pasākumā, kurā ASV vēstnieks Džons Kārvails (John Carwile) Latvijas valdības pārstāvjiem pasniedza dāvinājumu –  Covid-19 testēšanas komplektus un laboratorijas aprīkojumu 4000 testu veikšanai. 

“Šis dāvinājums ir patiesas savstarpējās solidaritātes apliecinājums. Mēs esam brāļi un māsas ne tikai NATO ietvaros un ne tikai vieglā laikā, bet arī saskaroties ar Covid-19. Latvija ir viens no veiksmes stāstiem cīņā ar pandēmiju, taču mēs to varam paveikt tikai kopā ar sabiedrotajiem,” pauda A. Pabriks. 

Dāvinājuma mērķis ir vēl vairāk veicināt Latvijas iespējas noteikt, izolēt un ierobežot vīrusa izplatību. Testēšanas komplektu un laboratorijas aprīkojuma izmaksas 200 000 dolāru apmērā sedza ASV, ieguldot šos līdzekļus Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras solidaritātes fondā. 

Jau ziņots, ka šī gada maijā ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs īstenoja divus sadarbības projektus Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā, uzdāvinot 3660 litrus uzņēmuma “AS Spodrība” ražotā roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļa Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kā arī 1000 litrus AS “Spodrība” ražotā dezinfekcijas līdzekļa rokām un 22 500 pārus vienreiz lietojamo cimdu drošai centralizēto eksāmenu norisei Latvijas skolās. 

Latvijas skolām paredzēto dezinfekcijas līdzekļu un vienreiz lietojamo cimdu iegādi veica ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, un to piegādi Latvijas skolām nodrošināja Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar pašvaldībām. 

Jau vēstīts, ka 2. aprīlī Ministru kabinets atbalstīja Valsts centralizēto rezervju iepirkumu grupas izveidi Aizsardzības ministrijā, uzdodot Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram veikt Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsarglīdzekļu  un dezinfekcijas līdzekļu centralizētos iepirkumus visu valsts institūciju vajadzībām.  

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs regulāri sadarbojas ar Latvijas valsts iestādēm, pašvaldībām, skolām, pansionātiem un bērnu namiem. Kopš 2007. gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Latvijā īstenojis vairāk nekā 45 Civilās sadarbības programmas projektus, kuru finansējums pārsniedz deviņus miljonus eiro. Projekti īstenoti sadarbībā ar vietējiem uzņēmumiem, tādējādi sekmējot Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv