Pabriks: ASV militārās klātbūtnes palielināšanas nepieciešamība Baltijas reģionā ir nepārprotama

01.04.2022
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Vakar, 31. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar vairākiem ASV Kongresa pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas aizsardzības stiprināšanai nepieciešamo papildus ASV atbalstu un arī turpmāko atbalstu Ukrainai

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs pauda pateicību par līdzšinējo Kongresa aktivitāti gan Ukrainas militārā atbalsta veicināšanā, gan arī par finansiālā un politiskā atbalsta sniegšanu Baltijas reģionam.

“Latvijas Nacionālie bruņotie spēki ir augsti motivēti un mūsdienīgi, bet esošajā drošības situācijā ir nepieciešams papildus ASV militārais atbalsts ar bruņotajiem spēkiem un spējām, palīdzot novērst kritiskos spēju iztrūkumus, kā arī finansiāls atbalsts Latvijas Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstībā. Mēs esam gatavi aizsargāt savu valsti, un kopā ar sabiedrotajiem tas tiks izdarīts. Krievijas militārais iebrukums Ukrainā ir fundamentāli mainījis drošību Eiropā, un mums ir būtiski jāmaina pašreizējā pieeja savai aizsardzībai, kas nozīmē – ASV militārās klātbūtnes palielināšanas nepieciešamību Baltijā,” pauž A. Pabriks.

Tāpat ministrs uzsvēra, ka vienam no svarīgākajiem Rietumu uzdevumiem ir jābūt maksimāla atbalsta sniegšana Ukrainai.

“Nav tāda atbalsta Ukrainai, kas šajā situācijā būtu par lielu. Nav tādu sankciju Krievijai, kas būtu par skarbu. Visiem iespējamiem līdzekļiem ir jāpanāk Ukrainas uzvara karā, ko ir uzsākusi Krievija,” uzsver A. Pabriks.

Savukārt Kongresa pārstāvji skaidri pauda savu nostāju lielāka atbalsta sniegšanai gan Ukrainai, gan Baltijas aizsardzības spēju stiprināšanai. Sabiedrotajiem ir skaidri saprotama nepieciešamība stiprināt NATO pierobežu, nodrošinot, ka Krievija nekādā veidā nemēģina apdraudēt nedz Latvijas, nedz visa Baltijas reģiona un Polijas drošību.

Jau vēstīts, ka aizsardzības ministrs Artis Pabriks šobrīd atrodas ārvalstu vizītē ASV, kur ar amatpersonām tiek diskutēts par pašreizējo ģeopolitisko situāciju saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, kā arī par Latvijas-ASV divpusējās sadarbības aizsardzības jomā attīstību un NATO Austrumu flanga stiprināšanas nepieciešamību.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Gunta Krevica
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Gunta.Krevica@mod.gov.lv