Pabriks attālināti tiksies ar Luksemburgas aizsardzības ministru

01.02.2021
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 1. februārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks attālināti tiksies ar Luksemburgas aizsardzības ministru Francuā Baušu (Francois Bausch), lai apspriestu valstu divpusējo sadarbību, kā arī sadarbību NATO un ES ietvaros.

Latviju un Luksemburgu vieno cieša sadarbība Eiropas Savienības un NATO ietvaros. 2017. gadā Luksemburga Latvijai piešķīra finansējumu 3 miljonu eiro apmērā uzņemošās valsts atbalsta spējas stiprināšanai. Šis finansējums tika izmantots 450 karavīru izmitināšanai paredzētas kazarmas būvniecībai Ādažu bāzē, kur izvietota NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa. Kazarmas būvniecība tika pabeigta 2019. gadā.

Savukārt aizvadītā gada februārī Briselē NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā aizsardzības ministrs A. Pabriks un Luksemburgas valdības pārstāvis aizsardzības jautājumos Anri Kokss (Henri Kox) parakstīja saprašanās memorandu, kas paredz līdzfinansējuma piešķiršanu vides attīrīšanas darbiem militāros objektos Latvijā, stiprinot Latvijas uzņemošās valsts atbalsta spēju.

Saskaņā ar saprašanās memorandu Luksemburga Latvijai piešķirs finansējumu 1,2 miljonu eiro apmērā laika posmā no 2020. līdz 2023. gadam, 300 000 eiro ik gadu.

Saprašanās memoranda īstenošana arī sekmēs klimata pārmaiņu un vides degradācijas seku mazināšanu, samazinot aizsardzības nozares ietekmi uz vidi, kas ir Eiropas Savienībā aktuāls jautājums.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv