Pabriks atvadīsies no mūžībā aizgājušā politiķa, publicista un vēsturnieka Visvalža Lāča

03.07.2020
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 4. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks dosies uz Lestenes Brāļu kapiem, lai atvadītos no šī gada 18. aprīlī mūžībā aizgājušā politiķa, publicista un vēsturnieka Visvalža Lāča.

“Mēs atvadāmies no patiesa Latvijas patriota un brīvdomātāja, kurš nepakļāvās padomju savienības uzspiestajai ideoloģijai un nepatiesajiem vēstures naratīviem. Viņa ieguldījums Latvijas neatkarības atjaunošanā un vēstures saglabāšanā bija neatsverams, un gribasspēks – nelokāms,” pauž A. Pabriks.   

V. Lācis dzimis 1924.gada martā Valmierā. Pēc Rīgas klasiskās ģimnāzijas absolvēšanas 19 gadu vecumā viņš tika iesaukts Latviešu leģionā, un kļuva par leģiona virsnieka vietnieku. Pēc nacistiskās Vācijas kapitulācijas viņš tika nosūtīts uz filtrācijas nometni, bet netika represēts.

Līdz ar Trešās atmodas sākšanos V. Lācis dedzīgi iesaistījies tās norisēs. 1988. gadā viņš tika ievēlēts Latvijas Tautas frontes valdē, jo bija Latvijas Nacionālās Neatkarības kustības (LNNK) priekšsēdētājs. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas V. Lācis publicējis vairāk nekā 300 rakstus un 10 grāmatas, galvenokārt par Latvijas vēsturi. Tāpat V. Lācis bija deputāts 9. un 10. Saeimas sasaukumā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv