Pabriks Baltijas valstu Amerikas Tirdzniecības palātu konferencē diskutēs par reģiona drošību

14.09.2022
Latvijā
Pasākumi
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 15. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies diskusijā par drošības situāciju Baltijas reģionā, kas atklās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Amerikas Tirdzniecības palātu rīkoto konferenci. 

Diskusiju vadīs Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Mārtiņš Vargulis, un tā būs veltīta Baltijas valstu drošības un aizsardzības jautājumiem, NATO samitā Madridē apstiprinātajai jaunajai stratēģijai un Baltijas valstu rīcībai, reaģējot uz Krievijas radītajiem drošības izaicinājumiem. Tāpat diskusijā plānots pārrunāt atbalstu Ukrainai un uzņēmumu lomu nacionālās un ekonomiskās drošības sekmēšanā. 

Baltijas valstu Amerikas Tirdzniecības palātu rīkotā konference norisināsies 15. un 16. septembrī, lai apspriestu arī cilvēkkapitāla attīstību, darbaspēka pieejamību, veselības aprūpes efektivitāti, kiberdrošību un digitālo transformāciju. Konferencē piedalīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Amerikas Tirdzniecības palātu biedri.

ASV ir ilggadējs Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, ieņemot nozīmīgu lomu Latvijas un Baltijas reģiona drošības un stabilitātes stiprināšanā.  

Jau ziņots, ka, ņemot vērā Krievijas militāro eskalāciju pie Ukrainas robežām, kā arī Krievijas spēku koncentrāciju Baltkrievijā, ASV prezidents Džo Baidens 22. februārī paziņoja par ASV pieņemto lēmumu pastiprināt spēku klātbūtni Eiropā, nosūtot uz Latviju, Lietuvu un Igauniju karavīrus un militāro tehniku. Savukārt jau 23. februārī Latvijā ieradās pirmie ASV karavīri.

Aizvadītā gada nogalē ASV prezidents Džo Baidens arī parakstīja ASV Nacionālo aizsardzības autorizācijas aktu 2022. fiskālajam gadam, kurā iekļautā Baltijas Drošības iniciatīva paredz 150 miljonu ASV dolāru piešķiršanu Baltijas valstu aizsardzības spēju attīstībai 2022. gadā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv