Pabriks ES neformālās aizsardzības ministru sanāksmes laikā novērtē ES aizsardzības iniciatīvu attīstību

Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks Eiropas Savienības (ES) aizsardzības ministru neformālās sanāksmes laikā, pārrunājot aktuālos aizsardzības un drošības politikas jautājumus, uzsvēra, ka šobrīd tiek veiksmīgi attīstītas vairākas ES aizsardzības iniciatīvas.

A. Pabriks norādīja, ka Eiropas Aizsardzības fonds un Pastāvīgā strukturētā sadarbība (PESCO) ir efektīvs instruments, kā stiprināt valstu militārās spējas, un šo iniciatīvu ietvaros ES var veiksmīgi sadarboties arī ar ES partnervalstīm.

Tāpat aizsardzības ministrs uzsvēra, ka ir būtiski izvirzīt prioritātes un apzināt galvenos izaicinājumus, lai nodrošinātu aizsardzības iniciatīvu saskaņotību, kā arī veiksmīgu sadarbību starp ES un NATO.

Sanāksmes laikā A. Pabriks atkārtoti apliecināja, ka Latvija apņēmusies arī turpmākajos gados nodrošināt aizsardzības budžetu vismaz divu procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta, jo, tikai veicot atbilstošus ieguldījumus prioritāro spēju attīstībā, iespējams stiprināt reģionālo un globālo drošību.

Jau ziņots, ka no  30. līdz 31. janvārim Bukarestē, Rumānijā notiek ES aizsardzības ministru neformālā sanāksmē, kurā aizsardzības ministri diskutē par ES Globālās stratēģijas ieviešanu un tās būtiskāko aizsardzības prioritāšu izpildi, Eiropas Aizsardzības fonda sniegtajām iespējām, ES drošības un aizsardzības spēju stiprināšanu, PESCO projektiem, ikgadēja aizsardzības pārskata ieviešanu un citiem būtiskiem jautājumiem.

ES aizsardzības ministru tikšanās notiek četras reizes gadā - divas formālā un divas neformālā līmenī. Neformālās sanāksmes rīko ES Padomē prezidējošā valsts.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Aiva Kokoriša
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv